Екстрена медична допомога!!!!

Пацієнт отримує екстрену медичну допомогу (ЕМД) незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Про це під час брифінгу 16 лютого 2021 р. повідомив Андрій Віленський, т.в.о. голови Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Також зазначено, що для виклику швидкої не потрібне е-направлення. Адже дзвінок на 103 передбачає, що людина перебуває у невідкладному стані. Детальныше про це:

Картинки по запросу "Екстрена медична допомога"✅ Пацієнт отримує екстрену медичну допомогу незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Також для виклику швидкої не потрібно е-направлення. Адже дзвінок на 103 передбачає, що людина перебуває у невідкладному стані. Невідкладний стан - це раптове погіршення фізичного або психічного здоров'я, яке становить пряму та невідворотну загрозу життю та здоров'ю людини або оточуючих її людей і виникає внаслідок хвороби, травми, отруєння або інших внутрішніх чи зовнішніх причин 📱🚑 Повідомляти про невідкладний стан людини потрібно за єдиним телефонним номером 103. Сімейному лікарю при невідкладному стані дзвонити не потрібно.

✅ Якщо людина у невідкладному стані не може самостійно викликати швидку, то будь-який свідок такої ситуації зобов'язаний здійснити виклик екстреної медичної допомоги. Для цього необхідно вказати місце перебування постраждалого, максимально точно описати скарги та стан, стать і орієнтовний вік людини, якій потрібна допомога. Якщо ви знаєте напевне, то вкажіть причину виникнення невідкладного стану. Наприклад: ДТП; падіння із другого поверху тощо. Не треба перебільшувати або надавати неправдиву інформацію. Також важливо чітко та спокійно відповідати на всі запитання диспетчера.

✅ Надання екстреної медичної допомоги є безоплатним. Зокрема:

📌 на місці події: на вулиці, у громадських місцях, на виробництві, в різноманітних установах;

📌під час транспортування пацієнта, який потребує надання екстреної медичної допомоги в цей час, у відповідь на звернення медичних працівників;

📌 при особистому зверненні пацієнта, який перебуває у загрозливому для життя стані, до підрозділу ЕМД. Крім того, бригади екстреної допомоги виїжджають в разі критичного стану до пацієнтів з COVID-19, і на місці оцінюють стан здоров’я людини, визначають потребу у госпіталізації та транспортують осіб з підозрою на COVID-19 до визначеної лікарні. Якщо пацієнт з COVID-19 не потребує госпіталізації, йому надають необхідну медичну допомогу та рекомендації.

✅ Є випадки, коли диспетчер має право відмовити у виклику, який за суттю є необгрунтованим саме для служби екстреної медичної допомоги. Наприклад, при скаргах лише на температуру, коли пацієнт навіть не робив спроби випити жарознижуючий препарат. Або виключно для того, щоб виміряти тиск чи зробити ін’єкцію. Або щоб виконати функцію таксі для пацієнтів, які не потребують екстреної медичної допомоги чи медичного супроводу. Адже через такі непрофільні виклики людина, яка справді потребує екстреної допомоги, може її не дочекатись: усі бригади будуть зайняті.

✅ Національна служба здоров’я уклала договори з 25 Центрами екстреної медичної допомоги кожної області країни та міста Київ і у 2020 році виплатила їм понад 13 млрд грн грн за надання екстреної допомоги пацієнтам, в тому числі і пацієнтам з COVID-19. У 2021 році НСЗУ перерахувала закладам ЕМД майже 3 млрд грн за надання екстреної допомоги пацієнтам, в тому числі і з COVID-19.

✅ З 1 квітня діятиме Програма медичних гарантій-2021. За нею так само українці можуть розраховувати на безоплатну екстрену медичну допомогу за принципом екстериторіальності. Так само при зверненні до людини вирушить та бригада, яка перебуває найближче до місця події. А пацієнта мають транспортувати в найближчу лікарню, яка має контракт з НСЗУ та спроможна надати відповідну медичну допомогу. Зміни в ПМГ-2021 стосуються насамперед інтересів пацієнтів. Наприклад, мова про раннє інформування закладів охорони здоров’я бригадами екстренки про стан та підозру на певне захворювання пацієнта, якого транспортують у лікарню. А в тарифах враховано доплату за дотримання правильних маршрутів пацієнтів з підозрою на інфаркт та інсульт.

Джерело: Сторінка ЕСЗУ у Фейсбцуці

розклад роботи твого лікаря

Подивитися