Всесвітній день боротьби з інсультом!

Вчора, 29.10.2017, минув Всесвітній день боротьби з інсультом!Це захід, що відзначається щорічно із 2006 року, за ініціативою Всесвітньої організації інсульту (WSO).

Україна посідає одне із перших місць у Європі за показниками захворюваності судин головного мозку та смертності від інсульту, що створює велике навантаження на систему охорони здоров'я, соціального забезпечення, економіку та все суспільство.

В Україні, згідно із офіційною статистикою, цереброваскулярні захворювання є причиною смертності № 2 (100 – 110 тис. смертей, близько 14 % від усіх померлих), щороку стається 100 – 110 тис. інсультів (понад третина із них — у людей працездатного віку). 30 - 40 % хворих на інсульт помирають впродовж перших 30 днів, до 50 % — впродовж 1 року від початку захворювання, 20 - 40 % хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги, і лише близько 10 % повертаються до повноцінного життя.

Інсульт – захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу у порожнину черепа та стискання тканин мозку кров’ю. Наслідком цього є порушення функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що, в свою чергу, викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують. У залежності від локалізації ураження, можливе порушення мови, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті та ін.

Українська асоціація боротьби з інсультом наводить наступні ознаки інсульту: раптова м’язова слабкість; оніміння чи поколювання в ділянці обличчя, руки, ноги чи однієї половини тулуба; раптове ускладнення при розмові або розумінні мови; раптова повна або часткова втрата зору на одне чи обидва ока; надзвичайно сильний головний біль; втрата рівноваги; запаморочення.

Термінове розпізнавання ознак інсульту та звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3 - 6 годин від його початку дозволить зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків.

Передбачити інсульт неможливо, але зменшити ризик його виникнення можна. Для цього лікарі радять контролювати свій артеріальний тиск, рівень холестерину у крові, відмовитися від тютюнокуріння та вживання алкоголю, дотримуватися основних принципів здорового харчування (зменшити вживання цукру та тваринних жирів, вживати більше овочів та фруктів), а також вести активний спосіб життя. Сумний шанс перенести інсульт є у кожної людини. Але особливо часто інсульт вибирає тих, у кого:

• підвищений артеріальний тиск (більше 140/90 мм рт. ст.);

• порушення серцевого ритму;

• атеросклероз судин;

• цукровий діабет;

• надмірна вага;

• низька фізична активність;

• хронічний стрес;

• шкідливі звички типу куріння і зловживання алкоголем.

Тому профілактика інсульту насамперед включає в себе виховання і дотримання здорового способу життя.

Бережіть своє здоров’я!

Центр здоров’я Дніпровського району міста Києва.

розклад роботи твого лікаря

Подивитися