Шановні мешканці Дніпровського району міста Києва!

Чи знаєте Ви що, згідно з оцінкою фахівців, близько третини всіх випадків раку у дорослих людей пов'язані з повсякденними звичками, які ми у змозі контролювати.

Відомо 8 простих способів, які допоможуть вам знизити ризик розвитку злоякісних пухлин:

1. Відмовтеся від куріння заради профілактики раку. Дослідження, результати якого з'явилися недавно в «Журналі американської медичної асоціації», показує, що відмова від 10 сигарет у день зменшує ризик розвитку раку легенів на цілих 27%! Слід також знати, що близько 3000 випадків раку легень щороку, пов'язані із пасивним курінням. Науково доведено, що вдихання тютюнового диму збільшує ризик також і інших злоякісних пухлин.

2. Позбавтеся від зайвої ваги. Із ожирінням пов'язано близько 14% випадків загибелі від раку і більше 3% нових випадків злоякісних пухлин щорічно. Ожиріння пов'язане з найрізноманітнішими видами раку, включаючи рак стравоходу, підшлункової залози, жовчного міхура, молочної залози, матки і нирок.

3. Більше руху. Численні дослідження показують, що всього лише 30 хвилин помірних вправ кожен день допомагають знизити ризик раку на 30-50%.

4. Наповніть тарілку рослинними продуктами. Якщо ви задалися метою скоротити ймовірність появи злоякісних пухлин, то будьте готові до харчування переважно рослинною їжею, особливо некрохмалистими овочами та фруктами. На цьому принципі засновано безліч дієт, таких як середземноморська і вегетаріанська. 2/3 тарілки під час кожного прийому їжі повинні займати овочі, фрукти, бобові та цільнозернові продукти (хліб і злакові). Частину тарілки можна заповнити рибою, пісним м'ясом і молочними продуктами із невеликим вмістом жиру (наприклад, творогом або сиром).

5. Відмовтеся від алкоголю. Зловживання алкоголем збільшує ризик розвитку раку. При цьому ефект дозозалежний: чим більше ви п'єте, тим вище ризик появи злоякісної пухлини, особливо ротової порожнини, гортані, стравоходу і шлунку. У поєднанні із курінням ризик збільшується в рази.

Що ж робити? У звіті AICR та Американського товариства по боротьбі з раком рекомендується обмежити споживання алкоголю: жінкам можна в день випивати не більше однієї дози, а чоловікам - не більше двох доз. При цьому одна доза алкоголю відповідає 0,5 л пива, половині келиха вина (100 мл), чарці горілки, 30-40 г віскі або іншого міцного напою.

6. Позбавтеся від стрессу. Рекомендується виробити для себе здорові способи боротьби зі стресом, такі як фізичні вправи, медитація або ведення особистого щоденника.

7. Не нехтуйте обстеженням. Для того, щоб вирішити, який метод обстеження підходить саме вам, поговоріть із вашим сімейним лікарем. Обговоріть із ним фактори ризику, наявність ракових пухлин у членів сім'ї та симптоми, що вас турбують.

8. Якомога ретельніше вивчіть історію захворювань в сім'ї. І якщо виявиться, що хтось у вашій родині хворів на рак, обстежуйтесь у профільних фахівців із профілактичною метою щорічно.

Бережіть своє здоров’я!

Центр здоров’я Дніпровського району міста Києва.

розклад роботи твого лікаря

Подивитися