Як захистити дитину і всю сім’ю від кору

 Чи можна вакцинуватися під час спалаху?

Вакцинуватися просто необхідно! Під час спалаху надзвичайно важливо захистити дитину від кору! Вакцинація – це єдиний надійний спосіб здобути імунітет від інфекційного захворювання.

Для дітей до 18 років вакцинація від кору в Україні безкоштовна. Не відкладайте візит до лікаря - щеплення єдиний надійний захист від кору.

Де вакцинувати: в державній чи приватній клініці?

Де вам зручніше: наразі в Україні, як в державних, так і в приватних клініках від кору щеплюють однією і тією ж вакциною. Це бельгійська вакцина «Пріорикс», однаково якісна і безпечна в будь-якій клініці, єдине що – у державних закладах охорони здоров’я її надають безоплатно.

Коли вакцинувати дитину?

Від кору вакцинують у 12 місяців та у 6 років. Якщо вашій дитині скоро виповнюється рік або 6 років, це означає, що підходить час вакцинувати її від кору за календарем щеплень. Це важливо зробити вчасно!

Якщо ваша дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, їй треба якнайшвидше надолужити пропущені щеплення КПК.

Моїй дитині рік (або більше), у нас немає жодного щеплення, ми хочемо щепитися від кору, але в поліклініці сказали почати з БЦЖ?

В поліклініці неправі – під час спалаху спочатку дитину треба вакцинувати від того, що загрожує їй найбільше. Під час спалаху кору – це кір. Попросіть вашого лікаря почати вакцинацію вашої дитини з КПК.

Ми не проти вакцинувати дитину, але не пам’ятаємо, що з тих щеплень, що записані у дитини в довідці про вакцинацію, робили насправді.

Таке буває – в такому випадку вам треба звернутися до медичного закладу і щепити дитину.

А, може, дитина вже заразилася, але симптомів ще немає?

Вакцинувати: дитині, яка контактувала з хворим на кір, треба ввести одну дозу вакцини в перші 3 доби після контакту.

Навіть якщо пройшло більше 72 годин з моменту контакту, все одно варто провести вакцинацію КПК якомога раніше.

Якщо дитина вже має одне щеплення і контактувала з хворими на кір, то незалежно від віку, але не раніше, ніж через один місяць від попередньої дози КПК, потрібно ввести другу дозу вакцини.

А як захиститись дорослим?

Усім дорослим, які не були щеплені від кору або не перехворіли на кір, потрібно вакцинуватись. Зробити це можна за власний кошт.

 

 

 

 

розклад роботи твого лікаря

Подивитися